Walsin Technologies 0402B104M500CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页3 年前
Future Electronics
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
+132%
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
Introduction Date2018-01-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
0402 (1005Metric) ceramic capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±20% 0.1muF
Cap, 0.1Uf, 50V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B104M500CT
0402 MLCC X7R 0.1 uF +/- 20% 50 V T&R GP