Walsin Technologies 0402B103K100CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TME
element14 APAC
Future Electronics
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.02%
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Cap Ceramic 0.01uF 10V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
0402 MLCC X7R 0.01 uF+/- 10% 10 V T&R
Cap, 0.01Μf, 10V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:10000Pf; Voltage Rating:10V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B103K100CT