Walsin Technologies 0201X105M6R3CT
6.3V 1uF X5R ±20% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-97.12%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
300 µm
300 µm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0201 / 1 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0201
Cap, 1Uf, 6.3V, Mlcc, 0201 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0201X105M6R3CT
6.3 V, X5R,1 uF 0201 Multilayer Ceramic Capacitors
Ceramic Capacitors; 0201X105M6R3CT; WALSIN; 0201; 1 µF; 6.3 V; X5R
Chip Capacitor (MLCC) 0201 1µF ±20% 6.3V X5R