Walsin Technologies 0201X104K250CT
25V 100nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
Future Electronics
TECHDesign
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+899%
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-01-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
0201 0.1 uF 25 V ±10 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0201
Cap, 0.1Uf, 25V, Mlcc, 0201 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0201X104K250CT