Walsin Technologies 0201X104K160CT
16V 100nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TECHDesign
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.71%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
300 µm
300 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0201 / 0.1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
0201 (0603Metric) ceramic capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm X5R ±10% 0.1muF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0201
Cap, 0.1Uf, 16V, Mlcc, 0201 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0201X104K160CT
Cap Ceramic 0.1uF 16V X5R 10% Pad SMD 0201 85C T/R