Walsin Technologies 0201N470J500CT
0201 (0603Metric) ceramic capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm C0G NP0 ±5% 47pF
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
Future Electronics
3 个月趋势:
+17.23%
Authorized Distributors
4
Capacitance
47 pF
47 pF
47 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000047uF, Surface Mount, 0201
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0201 5%
0201 MLCC NPO 47 pF+/- 5% 50 V T&R