Vishay WSR21R000FEA
Res Metal Strip 4527 1 Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页7 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页10 年前
Datasheet3 页11 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
LCSC
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+32.52%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay WSR21R000FEA 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
4527
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
2 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Wirewound 4527 1 Ohm 1% 2W ±50ppm/C J-Lead SMD Automotive T/R
Res Wirewound 4527 1 Ohm 1% 2W ¦50ppm/¦C SMD Embossed Plastic T/R
Res Wirewound 4527 1 Ohm 1% 2W ±50ppm/C J-Lead SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1ohm, 1.41V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 4527
描述
Avnet Japan
2W 1Ω Patch ±75ppm/℃ ±1% SMD,7x11.6mm Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 1ohm, 1.4142V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 4527
RES METAL STRP 4527 1 OHM 1% 2W 110PPM/ C SMD
WSR Series 4527 2 W 1 Ohm ±1 % ±75 ppm/°C SMT Power Metal Strip Resistor
RESISTOR, CURRENT SENSE, 1 OHM, 2W, 1%
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 2watt 1ohm 1%
4527J-Lead FIXED RESISTOR WSR 0.455Lx0.275W 11.56mmx6.98mm 2W 1Ohm ±75ppm/C