Vishay WSN251510R00FTA
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 3.16V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2515
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.78%
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,706
Authorized Distributors
5
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2007-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
1W Wirewound Resistors ±50ppm/℃ ±1% 10Ω 2515 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Wirewound 2515 10 Ohm 1% 1W ±50ppm/C J-Lead SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Wirewound 2515 10 Ohm 1% 1W ±50ppm/C J-Lead SMD Automotive T/R
Res Wirewound 2515 10 Ohm 1% 1W ±50ppm/C J-Lead SMD Automotive Bulk
Res Ww 2515 10 Ohm 1% 1W 50Ppm/ C Smd Rohs Compliant: No |Vishay WSC251510R00FBA
描述
Wirewound Resistors - SMD 10ohms 1W 1%
10 OHM 1% 1W N-INDUCTIVE
10¦¸ ¡À1% 1W ¡À20ppm/¡æ 2515 6.35mm*3.81mm*2.79mm
WSN2515 10 1% R86