Vishay WSLP1206R0200DEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.02ohm, 0.1414V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-35.86%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
17,461
Authorized Distributors
6
Resistance
20 mΩ
20 mΩ
Case/Package
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP1206.02.5%EAE3
RES 0.02 OHM 0.5% 1W 1206 / 20 mOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Metal Element
20m¦¸ ¡À0.5% 1W ¡À75ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*890¦Ìm