Vishay WSL2512R2150FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.215ohm, 0.4637V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Resistance
215 mΩ
215 mΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 2512 0.2 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.2ohm, 0.4472V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupPT2512FK-070R22L
Res Thick Film 2512 0.22 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityTL3AR22FTDG
TL Series 2512 1 W 0.220 Ohm ±1 % ±75 ppm/°C Surface Mount Fixed Resistor
PanasonicERJ-1TRQFR22U
Res Thick Film 2512 0.22 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ1TRSFR20U
Res Thick Film 2512 0.2 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.2151%R86
WSL-2512 .215 1% R86