Vishay WSL2010R0250FEB
Res Metal Strip 2010 0.025 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
element14 APAC
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,915
Authorized Distributors
6
Resistance
25 mΩ
25 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Introduction Date2020-11-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 2010 0.025 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
500mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 25mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 0.025 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-C1CFR025U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.00025ohm, 0.7071V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1020
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.025ohm, 0.1369V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, 0.5W, 0.025ohm, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2010
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.025ohm, 0.1118V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/2watt 0.025ohms 1% LEADFREE
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.025 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RESISTOR, METAL STRIP, 0.025 OHM 1%; Resistance:0.025ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:0.5W; Voltage Rating:0.11V dc; Series:WSL; Temperature Coefficient:± 275ppm/°C; Resistor Element Type:Solid Metal Nickel-Chrome or Manganese-Copper Alloy; Resistor Case Style:2010; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC; Case Style:2010; External Length / Height:5.08mm; Temperature Coeff. -:275ppm/°C; Tempperature Coeff. +:275ppm/°C; Tolerance, +:1%; Tolerance, -:1%; Voltage Rating DC:0.11V; External Depth:0.635mm; External Width:2.54mm; Max Operating Temperature:170°C; Min Temperature Operating:-65°C; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C