Vishay WSL1206R1500FTA18
SMD Chip Resistor, 150 MOhm, ± 1%, 500 mW, 1206 [3216 Metric], Metal Strip, High Power
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
150 mΩ
150 mΩ
150 mΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ6BSFR15V
Res Thick Film 0805 0.15 Ohm 1% 1/3W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ3BSFR15V
Res Thick Film 0603 0.15 Ohm 1% 1/4W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
150 mOhms 1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8RSFR15V
Res Thick Film 1206 0.15 Ohm 1% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL1206FR-7W0R15L
500mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 150mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL1206FR-070R15L
250mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 150mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.15ohm, 0.2739V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.15 OHMS,1% TOL, TIN-PB, TAPE/REEL, HI POWER
RES 0.15 OHM 1% 1/2W 1206