Vishay WSL1206R0330FBA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.033ohm, 0.1285V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-06-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-3BWFR033V
Res Thick Film 0603 0.033 Ohm 1% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
WSL-18 Series 0805 0.033 Ohm ±1% 0.25 W ±75 ppm/°C Power Metal Strip Resistor
Res Thick Film 1206 0.033 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
250mW Thick Film Resistors ±1% 33mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.2W, 0.033ohm, 0.0812V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0805 0.033 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±250ppm/C Molded SMD Punched Paper T/R
描述
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.033 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK, HIGH POWER
RES 0.033 OHM 1% 1/2W 1206