Vishay WSL1206R0200JEA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.02ohm, 0.1V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Production
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet4 页7 年前
Datasheet4 页7 年前
供应链
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8CWJR020V
Res Thick Film 1206 0.02 Ohm 5% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8CWJR022V
1206 LOW RESISTANCE CHIP RESISTOR / 1206 CHIP RESISTOR, 22 MILI OHM, 5%
PanasonicERJ-8CWJR018V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.018ohm, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206, CHIP
TE ConnectivityRLP73V2BR020JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.02 Ohm 5% 1/2W ±600ppm/°C Molded Paper T/R
Yageo GroupPE1206JRF070R02L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 20mOhm 5% Paper T/R
Res Thick Film 1206 0.02 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5 W,0.02 OHM,5% TOL, PB-FREE, TAPE/REEL, HI PWR
RES 0.02 OHM 5% 1/2W 1206