ROHM UCR18EVHJSR020
Res Thick Film 1206 0.02 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM UCR18EVHJSR020 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8CWJR020V
Res Thick Film 1206 0.02 Ohm 5% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPE1206JRF070R02L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 20mOhm 5% Paper T/R
TE ConnectivityRLP73M2BR022JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.022 Ohm 5% 1/2W ±400ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-8CWJR022V
1206 LOW RESISTANCE CHIP RESISTOR / 1206 CHIP RESISTOR, 22 MILI OHM, 5%
PanasonicERJ-8CWJR018V
1206 LOW RESISTANCE CHIP RESISTOR / 1206 CHIP RESISTOR, 18 MILI OHM, 5%
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.022ohm, 0.0742V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.02ohm, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES LOW RESISTANCE 1206 0.02 OHM 1/2W 5% SMD
Current Sense Resistors - SMD 1206 0.02ohm 5% CS-Thk Film AEC-Q200