Vishay WSL0805R2000FTG18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.2ohm, 0.2236V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,943
Authorized Distributors
3
Resistance
200 mΩ
200 mΩ
200 mΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ6BSFR20V
Res Current Sense Thick Film 0805 0.2 Ohm 1% 1/3W 0ppm/°C to 250ppm/°C Molded T/R
PanasonicERJ-6DSFR20V
Res Thick Film 0805 0.2 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRL0805FR-070R2L
Res Thick Film 0805 0.2 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJS6SFR20V
SMD Chip Resistor, 0.2 Ohm, ± 1%, 250 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, Anti-Sulfur
Yageo GroupRL0805FR-7W0R2L
Res Thick Film 0805 0.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 200m Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
描述
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.2 OHM,1% TOL, TIN-PB, TAPE/REEL, HI PWR
RES 0.2 OHM 1% 1/4W 0805