Vishay WSL0805R0500FEK18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.05ohm, 0.1118V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,005
Authorized Distributors
4
Resistance
50 mΩ
50 mΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
相关零件
Res Metal Strip 0805 0.05 Ohm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.05ohm, 0.1581V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 0.05 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-L06KF50MV
Res Thick Film 0805 0.05 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BWFR050V
Res Current Sense Thick Film 0805 0.05 Ohm 1% 1/2W 0ppm/°C to 200ppm/°C Molded T/R
Res Thick Film 0805 0.05 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
WSL-HP 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±75ppm/C 50mOhms 0.25W 1/4W
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.05 OHMS,1% TOL, PB-FREE, BULK, HI POWER
RESISTOR, CUR SENSE, 0.05 OHM, 250mW, 1%
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/8watt 0.05ohms 1%