Vishay WSL0805R0250FTG18
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.25 W, 0.025 Ohm, 1% Tol, Tin-pb, Tape/reel, Hi Pwr
Production
数据表和文档
供应链
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 0805 0.025 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
PE FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±75ppm/C 25mOhm 0.125W 1/8W
Res Metal Strip 0805 0.026 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6CWFR027V
Res Thick Film 0805 0.027 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-6CWFR024V
Res Thick Film 0805 0.024 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.025ohm, 0.0791V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0.025 OHM 1% 1/4W 0805