Vishay WSL0603R0250FEA18
WSL Series 0603 0.1 W 0.025 Ohm ±1% ±75 ppm/°C SMT Power Metal Strip® Resistor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
Farnell
Newark
Factory Futures
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginIceland, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-06-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.025ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 0.025 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±1500ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3BWFR025V
Res Current Sense Thick Film 0603 0.025 Ohm 1% 1/3W 0ppm/°C to 250ppm/°C Molded T/R
Res, 0R025, 0.25W, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa UR73D1JTTD25L0F
PanasonicERJ-3BWFR027V
Res Thick Film 0603 0.027 Ohm 1% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors 0ppm/℃~+250ppm/℃ ±1% 27mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR WSL-HP 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm 0.2W 1/5W 25mOhm 卤75ppm/C
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.2W, 0.025ohm, 0.0707V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES PWR METAL STRIP .025 OHM 1% 1/10W 0603 SMD
Res Metal Strip 0603 0.025 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.2 W,0.025 OHMS,1% TOL, PB-FREE, TAPE/REEL, HI PWR
METAL STRIP RESISTOR, 0.025OHM, 1%, 0603; Resistance: 0.025ohm; Product Range: WSL_18 Series; Resistor Case / Package: 0603 ^1608 Metric]; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Technolo 18X4674