Vishay WSC4527154R0FTA
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 154ohm, 17.55V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Surface Mount, 4527
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
70
Authorized Distributors
1
Resistance
154 Ω
154 Ω
Case/Package
4527
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
WSC4527 154 1% R86
Wirewound Resistor; Power Rating:2W; Resistance:154ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSC; Operating Temperature Range:-65°C to +275°C; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± 20ppm; Package/Case:4527 ;RoHS Compliant: No