Vishay WSC000210R00JTB
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 10ohm, 4.47V, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Surface Mount, 4527
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Resistance
10 Ω
10 Ω
Case/Package
4527
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2017-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Res Wirewound 4527 10 Ohm 5% 2W ±20ppm/C J-Lead SMD T/R Automotive AEC-Q200
2W Wirewound Resistors ±20ppm/℃ ±1% 10Ω 4527 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
10 OHM 5% 2W 20PPM
WSC0002 10 5% R79