Vishay WR404140A7501JFE00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 7500ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
DistributorSKUMinPkg
AvnetWR404140A7501JFE0002500
4d
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页10 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Resistance
7.5 kΩ
7.5 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Oxide
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Res Metal Oxide 7.5kOhm 5% 2W ±200ppm/K Conformal Axial T/R
WR4 7K5 5% RE