Vishay WKP102MCPED0KR
Cap Ceramic Suppression X1/Y1 0.001uF 760VAC/500VAC Y5U 20% (10 X 6mm) Radial 12.5mm 125C Bulk
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Datasheet4 页9 年前
Arrow Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+135%
备用零件
Price @ 1000
Stock
18,493
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
K4000
K4000
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
760 V
760 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
10 mm
10 mm
10 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2006-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -56/+22% TC, 0.001uF, Through Hole Mount
WKP Series Ø10x6 mm 1000 pF 760/500 VAC ±20 % Y5U AC Line Ceramic Disc Capacitor
WKP X760Y500VAC 1000pF ±20% Y5U BULK E3
SUPPRESSION CAP, 1000PF, CLASS X1 / Y1;
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL
Radial Disc WKP 760VAC 1000pF ±20% Y5U E
1nF ¡À20% Y5U(E) 760V(AC) 10mm*6mm*13mm