Vishay VS-APU6006-N3
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.77%
备用零件
Price @ 1000
Stock
38,141
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-247-3
TO-247-3
Forward Voltage
1.5 V
1.68 V
1.68 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
30 A
60 A
60 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
43 ns
45 ns
45 ns
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2012-10-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 30V V(RRM), Silicon, TO-247AC
STMicroelectronicsSTTH60AC06CW
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AC
STMicroelectronicsSTTH50W03CW
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 300V V(RRM), Silicon, TO-247
STMicroelectronicsSTTH31AC06SWL
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247
描述
Diode Ultra Fast Reco Rectifier 600V 60A
Diode Switching 600V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube
1.2V@60A 30Ã×A@600V 110ns Single 60A -55¡Í~+175¡Í@(Tj) 600V TO-247AC Diodes - Fast Recovery Rectifiers ROHS
DIODE GEN PURP 600V 30A TO247AC
Vishay , 60A, 600V, , TO-247AC, 3
FREDS - TO-247GEN2, 60A, 600V,