Vishay VS-95PF120W
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 95A, 1200V V(RRM), Silicon, DO-203AB
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页8 年前
TME
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,109
Authorized Distributors
4
Mount
Stud
Chassis Mount, Stud
Chassis Mount, Stud
Case/Package
Forward Voltage
1.4 V
1.4 V
1.4 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
95 A
95 A
95 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2014-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 80A, 800V V(RRM), Silicon, DO-203AB
VishayVS-80PF80
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 85A, 200V V(RRM), Silicon, DO-203AB
描述
DIODE STANDARD 1200V 95A DO203AB
DIODE GEN PURP 1.2KV 95A DO203AB
Diodes - DO5 PL BRAZ SQR
RECT 1.2KV 95A CHS STD RCOVR
95A 1200V STD DO-203AB