Vishay VS-50WQ10FN-M3
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5.5A, 100V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页8 年前
ODG (Origin Data Global)
Upverter
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.92%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay VS-50WQ10FN-M3 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
DPAK
DPAK
Forward Voltage
630 mV
630 mV
630 mV
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
5.5 A
5.5 A
5.5 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
Capacitance
183 pF
183 pF
183 pF
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2011-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK / Rectifier Diode Schottky 100V 12A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252
STMicroelectronicsSTTH802CB-TR
HIGH EFFICIENCY ULTRAFAST DIODE Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 4A, 200V V(RRM), Silicon
Diodes Inc.SBR10150CTL-13
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 150V 10A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
DIODE, ULTRA FAST, 4A, 200V, TO-252AA; Diode Type:Ultrafast Recovery; Diode Conf
STMicroelectronicsSTPS5H100B-TR
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5A, 100V V(RRM), Silicon
描述
VS-50WQ10FN: 100 V 5.5 A High Performance Schottky Rectifier - D-PAK (TO-252AA)
Rectifier Diode Schottky 100V 5.5A 3-Pin(2+Tab) DPAK Tube
Schottky Rectifier, 100V, 5.5A, To-252Aa; Repetitive Peak Reverse Voltage:100V; Average Forward Current:5.5A; Diode Configuration:Single; Diode Case Style:To-252Aa; No. Of Pins:3Pins; Forward Voltage Max:770Mv; Product Range:- Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-50WQ10FN-M3