Vishay VS-18TQ045STRL-M3
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 18A, 45V V(RRM), Silicon, TO-263AB
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页4 年前
Stock
61,735
Authorized Distributors
5
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
TO-263-3
TO-263-3
Forward Voltage
720 mV
720 mV
720 mV
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
18 A
18 A
18 A
相关零件
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 20A, 100V V(RRM), Silicon, TO-263AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 20A, 45V V(RRM), Silicon, TO-263AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 20A, 15V V(RRM), Silicon, TO-263AB
Diodes Inc.SBRT40M80CTB-13
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 80V 40A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
描述
Tube Surface Mount Schottky SINGLE Diode Schottky 1400pF @ 5V 1MHz 18A 45V -55C~175C
45V 1.8KA 2.5mA 18A D2PAK,TO-263AB