Vishay VS-12CWQ04FN-M3
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 6A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页2 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.45%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
41,870
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
TO-252-3
TO-252-3
Forward Voltage
480 mV
480 mV
480 mV
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
6 A
6 A
6 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7.5A, 60V V(RRM), Silicon, TO-252AA
DIODE SCHOTTKY 60V 5.5A DPAK / Diode Schottky 60 V 5.5A Surface Mount D-PAK (TO-252AA)
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5.5A, 100V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Diodes Inc.MBRD10100CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 100V V(RRM), Silicon, TO-252
STMicroelectronicsFERD20H100SB-TR
Diode FERD (Field Effect Rectifier Diode) 100V 20A Surface Mount DPAK
STMicroelectronicsFERD30H100SB-TR
FERD30H100 Series 100 V 30 A Surface Mount Field Effect Rectifier Diode - DPAK
描述
Diode Schottky 40V 12A 3-Pin(2+Tab) DPAK Tube
40V 550A 3mA 6A commoncathode D-PAK,TO-252AA 2.52mm
40V 530mV@6A 6A TO-252AA(DPAK) Schottky Diodes ROHS
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 6A DPAK