Vishay VS-10ETF12FP-M3
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 10A, 1200V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.52%
备用零件
Price @ 1000
Stock
71,783
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-220-2
TO-220-2
Forward Voltage
1.33 V
1.33 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
10 A
10 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
310 ns
310 ns
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2012-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
DIODE, RECTIFIER, FAST, VR 1000V, IF 10A, PKG TO-220AC, CONFIG SINGLE, VF 1.33V, CS 185A
STMicroelectronicsSTTH12R06D
DIODE, RECTIFIER, ULTRAFAST, VR 600V, IF 12A, PKG TO-220AC, VF 1.4V, TRR 45NS, TJ +175C
STMicroelectronicsSTTH1212D
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 12A, 1200V V(RRM), Silicon, TO-220AC
STMicroelectronicsSTTH1210DI
STTH1210 Series 12 A 1000 V 90 ns Ultrafast Rectifier Flange Mount - TO-220Ins
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 12A, 600V V(RRM), Silicon, TO-220AC
描述
DIODE, FAST RECOVERY,1200V, TO-220AC, FULLPAK(2-PIN),HALOGEN & LEAD FREE VERSION
DIODE GEN PURP 1.2KV 10A TO220FP
DIODE STANDARD 1200V 10A TO2202
New Input Diodes - FULLPAK-220
1.2KV 115A 310ns 100¦ÌA 10A TO-220-2