Vishay VR37000002705JA100
Resistor: metal glaze; THT; axial; 27MOhm; +-5%; 0.5W; 200ppm/ deg.C
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.39%
Stock
37,346
Authorized Distributors
6
Resistance
27 MΩ
27 MΩ
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsMG14JT27M0
Res Metal Glaze 27M Ohm 5% 0.25W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
描述
Res Metal Glaze 27M Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 2.7e+07ohm, 3500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
VR37 Serues 0.5 W 27 MOhm ±5 % ±200 ppm/K High Ohmic/Voltage Leaded Resistor
27M¦¸ ¡À5% 500mW ¡À200ppm/¡æ 10mm