Vishay VJ0402Y272KXAAC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0027uF, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页4 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,379
Authorized Distributors
3
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
2.7 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
600 µm
560 µm
560 µm
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1999-11-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
VJ 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±10% 2700pF
Cap Ceramic 0.0027uF 50V X7R 10% SMD 0402 150C Paper T/R
CAP CER 2700PF 50V X7R 0402