Vishay TZX4V7C-TR
Zener Diode, 4.7V V(Z), 2.13%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.33%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Zener Voltage
4.7 V
4.7 V
4.7 V
Tolerance
Power Dissipation
500 mW
500 mW
500 mW
Impedance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Max Reverse Leakage Current
5 µA
5 µA
Forward Voltage
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Zener Diode, 4.7V V(Z), 2.08%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
Zener Diode, 4.7V V(Z), 2.22%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
Zener Diode, single, Two Terminal, do-204Ah |Vishay TZX4V7D-TAP
onsemiBZX79C4V3
Zener Diode, 4.3V V(Z), 6.98%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
Diode Zener Single 4.3V 5% 500mW 2-Pin DO-35 Ammo
onsemi1N5991B
1N5991B Series 500 mW 4.3 V 200 mA Through Hole Zener Diode - DO-35
描述
Zener Diode, single, Two Terminal, do-204Ah |Vishay TZX4V7C-TR
TZX4V7C-TR ZENER DIODE, 4.7V 2% 500 MW THROUGH HOLE 2-PIN DO-35
Diode Zener Single 4.7V 2% 500mW 2-Pin DO-35 T/R
Vishay , 4.7V, , 500 mW, DO-35