Vishay TZX3V3C-TR
Zener Diode, 3.3V V(Z), 2.94%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.16%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Zener Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Tolerance
2 %
2 %
Power Dissipation
500 mW
500 mW
500 mW
Impedance
100 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
5 µA
2 µA
2 µA
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-08-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Zener Diode, 3.3V V(Z), 3.03%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
Zener Diode, 3.3V V(Z), 3.13%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
Zener Diode, 4V V(Z), 2.5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
onsemiBZX79C3V3
VOLTAGE REGULATOR DIODE Zener Diode, 3.3V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
Diode Zener Single 3.3V 5% 500mW 2-Pin DO-35 Ammo
onsemi1N5988B
Bulk ±5% Through Hole ZENER DIODE Zener Diode 1.2V @ 200mA 25muA @ 1V 500mW 3.3V
描述
Zener Diode, single, Two Terminal, do-204Ah |Vishay TZX3V3C-TR
TZX3V3C-TR ZENER DIODE, 3.4V 3% 500 MW THROUGH HOLE 2-PIN DO-35
Diode Zener Single 3.4V 3% 500mW 2-Pin DO-35 T/R