Vishay TR3E475K050F0300
Cap Tant Solid 4.7uF 50V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4mm) Inward L SMD 7343-43 0.3 Ohm 125C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet30 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
1,904
Authorized Distributors
4
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
300 mΩ
300 mΩ
300 mΩ
Leakage Current
2.4 µA
2.4 µA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cap Tant Solid 4.7uF 50V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.3 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT322D475K050AT
Cap Tant Solid 4.7uF 50V 10% (4.57 X 10.67mm) Axial 2.5 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT322D475K050AS
Cap Tant Solid 4.7uF 50V 10% (4.57 X 10.67mm) Axial 125C Bulk
KYOCERA AVXTAJC475K050RNJ
Cap Tant Solid 4.7uF 50V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.4 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT322C475K035AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (Dry/Solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7Uf, Through Hole
Cap Tant Solid 4.7uF 50V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 1.2 Ohm 125C T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 2917