Vishay TR3B226M020C0600
Cap Tant Solid 22uF 20V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.6 Ohm 125C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet30 页2 年前
Future Electronics
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
19,840
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
20 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
4 Ω
4 Ω
Leakage Current
4.4 µA
4.4 µA
Dissipation Factor
6 %
8 %
8 %
Introduction Date2006-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupT494B226M006AT
Cap Tant Solid 22uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.6 Ohm 125°C T/R
Yageo GroupT494B226M016AT
Cap Tant Solid 22uF 16V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT494B226M010AT
Cap Tant Solid 22uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.7 Ohm 125°C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 1411
Cap Tant Solid 22uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.9
KYOCERA AVXF931A226MBA
Cap Tant Solid 22uF 10V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.9 Ohm 125C T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 1411
TR3 Series 22 uF ±20 % 20 V Surface Mount Molded Low ESR Tantalum Capacitor
CAP, 22UF, 20V, TANT, CASE B; Capacitance:22µF; Voltage(DC):20V; Capacitor Case / Package:1411 ^3528 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; ESR:0.6ohm; Manufacturer Size Code:B; Failure Rate:-; Ripple Current:380mA; Quali