Vishay TR3B107K004C0450
Cap Tant Solid 100uF 4V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.45 Ohm 125C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet30 页2 年前
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
50,750
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
450 mΩ
1.8 Ω
1.8 Ω
Leakage Current
4 µA
4 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
8 %
相关零件
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 4V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Surface Mount, 1411
Yageo GroupT491B107K004AT
Cap Tant Solid 100uF 4V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.9 Ohm 125C T/R
EXTREME 100UF SMD SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAP,6.3V DC +/-10%,TR3 SERIES
Cap Tant Solid 100uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 T/R
Yageo GroupT491B107K006AT
100UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 6.3 V DC +/-10%, T491 SERIES
Yageo GroupT491B107M010AT
Cap Tant Solid 100uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 3 Ohm 125C Automotive T/R
描述
TR3 Series 100 uF ±10 % 4 V Surface Mount Molded Low ESR Tantalum Capacitor
CAP, 100UF, 4V, TANT, CASE B; Capacitance:100µF; Voltage(DC):4V; Capacitor Case / Package:1411 ^3528 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; ESR:0.45ohm; Manufacturer Size Code:B; Failure Rate:-; Ripple Current:430mA; Qual