Vishay TNPW080510R0BEEA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 10ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页2 年前
Datasheet10 页14 年前
New Yorker Electronics
Newark
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-29.39%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
TE ConnectivityCPF0805B10RE1
Res Thin Film 0805 10 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
TE ConnectivityCPF-A-0805B10RE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 10ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD0710RL
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/8W 0805 / 10 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
TE Connectivity / AMP2-1614890-9
Res Thin Film 0805 10.7 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
Yageo GroupRT0805BRD0711RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 11ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
TNPW Series 0805 0.2 W 10 Ohm ±0.1% ±25 ppm/K Thin Film Flat Chip Resistor
TNPW e3 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 10Ohms 0.125W 1/8W
High Stability Thin Film Flat Chip Resistor
SMD Resistor 0805 10Ω ±0.1% 1/8W ±25ppm/℃
Res, Thin Film, 10R, 0.1%, 0.125W, 0805, Reel; Resistance:10Ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Sulfur Resistant Rohs Compliant: Yes |Vishay TNPW080510R0BEEA.