TE Connectivity CPF-A-0805B10RE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 10ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet8 页7 年前
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.94%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,430
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD0710RL
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/8W 0805 / 10 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
TE ConnectivityCPF0805B10RE1
Res Thin Film 0805 10 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
TE ConnectivityCPF0805B10RE1
TE Connectivity / AMP1-1614884-6
Res Thin Film 0805 9.1 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
Yageo GroupRT0805BRD0711RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 11ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Thin Film, 0.2W, 10ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Res Precision Thin Film 0805 10 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/10W 0805
Automotive Grade Thin Film Chip Resistor
Res, Thin Film, Aec-Q200, 10R, 0805; Resistance:10Ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:100V Rohs Compliant: Yes |Holsworthy Te Connectivity CPF-A-0805B10RE1
Special Order: CPF A 0805 10R 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 10 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 10 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0805B10RE1 | Internal Number: 2176217-1 | TE Connectivity | NEOHM