Vishay TNPW0603820RBEEA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 820ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
3 个月趋势:
+81.27%
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
PanasonicERA3AEB821V
Res Thin Film 0603 820 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD07820RL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 820Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3AEB8660V
Res Thin Film 0603 866 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3AEB751V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 750Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0603 750 Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0603BRD07750RL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 750Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
0603 (1608Metric) 0603 TNPW e3 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 820Ohms ±25ppm/C
HIGH STABILITY THIN FILM FLAT CHIP RESISTOR
RES, THIN FILM, 820OHM, 100mW, 0.1%; Resistance:820ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:0.063W; Voltage Rating:50V; Series:TNPW; Temperature Coefficient:± 25 ppm/°K; Resistor Element Material:Thin Film ;RoHS Compliant: Yes
Resistor Type = Thin Film / Resistance Ohm = 820 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 0.9 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0603