Vishay T55V337M6R3C0040
Cap Tant Solid 330uF 6.3V V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.04 Ohm 105°C T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
+2.09%
Stock
32,492
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 mΩ
40 mΩ
40 mΩ
Leakage Current
207.9 µA
207.9 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2016-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
T55 Series 330 uF ±20% 6.3 V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917
vPolyTan™ Polymer Surface-Mount Chip Capacitors, Molded Case, High Performance Type
T55V337M6R3C0040 Rohs Compliant: Yes |Vishay T55V337M6R3C0040
CAP, 330UF, 6.3V, TANT, POLYMER, CASE V;
330¦ÌF ¡À20% 6.3V 40m¦¸ 7343-20 7.3mm*4.3mm*4.3mm