Vishay T55V337M6R3C0025
Cap Tant Polymer 330uF 6.3VDC V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.025 Ohm 105C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.73%
Stock
56,848
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
25 mΩ
40 mΩ
40 mΩ
Leakage Current
207.9 µA
207.9 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
Introduction Date2015-06-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Cap Tant Solid 330uF 6.3V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.025 Ohm 105°C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917
Panasonic6TAE330ML
Panasonic 6TAE330ML - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Cap Tant Polymer 330uF 6.3VDC D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.025 Ohm 125C T/R
Panasonic6TPE330MAL
330UF SMD SOLID POLYMER TANTALUM CAPACITOR, 6.3 V DC +/-20%, POSCAP SERIES
Panasonic6TCE330ML
Panasonic 6TCE330ML - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
描述
T55 Series 330 uF ±20% 6.3 V 25 mO ESR Polymer Tantalum Capacitor
Tant Poly Cap, 330Uf, 6.3V, 2.73A, 2917 Rohs Compliant: Yes |Vishay T55V337M6R3C0025