Vishay T55V227M2R5C0025
Cap Tant Solid 220uF 2.5V V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.025 Ohm 105°C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
element14 APAC
JRH Electronics
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
9,684
Authorized Distributors
5
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
25 mΩ
9 mΩ
9 mΩ
Leakage Current
55 µA
55 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2016-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2917
T55 Series 220 uF ±20% 2.5 V High Performance Polymer Tantalum Capacitor
CAP, 220µF, 2.5V, 20%; Capacitance: 220µF; Voltage Rating: 2.5V; Product Range: vPolyTan T55 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Manufacturer Size Code: V; ESR: 0.025ohm; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperatur