Vishay T55V107M016C0050
Cap Tant Polymer 100uF 16VDC V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.05 Ohm 125C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.26%
Capacitance
100 µF
100 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 mΩ
50 mΩ
Leakage Current
160 µA
160 µA
Dissipation Factor
10 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2917
Cap Tant Solid 100uF 16V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.05 Ohm 125°C T/R
PanasonicEEF-CX1A101R
Conductive Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 µF, -55 to 105 ¡C
Panasonic6TCE100MI
Panasonic 6TCE100MI - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Cap Aluminum Organic 100uF 6.3VDC 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 0.015 Ohm 4200mA 2000h 125C T/R
PanasonicEEF-HX1A101R
Cap Aluminum 100uF 10V 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) Flat 0.04 Ohm 3200mA 1000 hr 125°C Embossed T/R
描述
T55 Series 100 uF ±20% 16 V 50 mO ESR Polymer Tantalum Capacitor