Vishay T55V107M010C0045
Cap Tant Polymer 100uF 10VDC V CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.045 Ohm 125C T/R
数据表和文档
element14 APAC
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.02%
Stock
28,189
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
45 mΩ
25 mΩ
25 mΩ
Leakage Current
100 µA
100 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
Introduction Date2016-07-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2917
T55 Series 2917 100 uF 10 V ±20% Surface Mount Polymer Chip Capacitor
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917 / 100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 45mOhm @ 100kHz
100uF 10V 45mΩ@100kHz ±20% 2917 Tantalum Capacitors ROHS
100¦ÌF 1000h@ 105¡ãC ¡À20% 10V 45m¦¸@ 100kHz 2917 7.3mm*4.3mm*2mm