Vishay T55T686M004C0080
T55 Series 68uF ±20% 4 V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
15,000
Authorized Distributors
5
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 mΩ
70 mΩ
70 mΩ
Leakage Current
27.2 µA
27.2 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
Introduction Date2015-02-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXTCJT686M004R0080
Cap Tant Solid 68uF 4V T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) SMD 3528-12 0.08 Ohm 125°C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 1411
Panasonic4TPB68M
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, 1411
Panasonic6TAB68M
Panasonic 6TAB68M - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Panasonic4TPH68MHA
Cap Tant Solid 68uF 4V A09 CASE 20% (3.2 X 1.6 X 0.9mm) SMD 3216-10 0.15 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Organic 68uF 6.3VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.025 Ohm 105C T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 1411
CAP POLYMER TA 68UF 4VDC 20% 3.5 X 2.8 X 1.2MM 3528-12
Molded Polymer Tantalum Capacitors
68¦ÌF ¡À20% 4V 80m¦¸@ 100kHz 1411 3.5mm*2.8mm*1.2mm
CAP, 68µF, 4V, 20%; Capacitance: 68µF; Voltage Rating: 4V; Product Range: vPolyTan T55 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Manufacturer Size Code: T; ESR: 0.08ohm; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 1