Vishay T55T226M010C0070
Cap Tant Solid 22uF 10V T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) SMD 3528-12 0.07 Ohm 105°C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+143%
Stock
20,120
Capacitance
22 µF
22 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 mΩ
150 mΩ
Leakage Current
22 µA
22 µA
Dissipation Factor
10 %
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2014-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
T55 Series 22 uF ±20 % 10V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 1411
Yageo GroupT491B226M010AT
Cap Tant Solid 22uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 2 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXF931A226MBA
Cap Tant Solid 22uF 10V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.9 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXF931A226MBA
描述
Avnet Japan
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 1411
CAPACITOR, TANTALUM, 22 UF, 20%, 10 VDC, SMT, 3528, ESR 0.07 OHMS
Tantalum Capacitor with Polymer Cathode 22uF ±20% 10V
Tantalum Capacitor, 22Uf, 10V, Case T, Reel; Capacitance:22Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(Dc):10V; Manufacturer Size Code:T; Esr:0.07Ohm; Capacitor Case/Package:1411 [3528 Metric]; Product Length:3.5Mm; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Vishay T55T226M010C0070.