Vishay T55D107M010C0025
Cap Tant Solid 100uF 10V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-30 0.025 Ohm 105°C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+263%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
21,515
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
25 mΩ
25 mΩ
25 mΩ
Leakage Current
100 µA
100 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2016-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
High Temperature High Humidity Tantalum Polymer Capacitor AEC-Q200 10VDC 100uF ±20%
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2917
CAPACITOR, TANTALUM,100 UF,20%,10 VDC, SMT,7343 MM, ESR 0.018 OHMS, TAPE & REEL
Panasonic6TCE100M
Panasonic 6TCE100M - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Panasonic6TCE100MI
Panasonic 6TCE100MI - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
PanasonicEEF-CD0D101R
Cap Aluminum Polymer 100uF 2VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 0.018 Ohm 2500mA 1000h 105C T/R
描述
T55 Series 100 uF ±20% 10 V 0025 ESR Polymer Tantalum Capacitor
CAP, TANT, POLYMER, 100UF, 10V, 2917; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 10V; Product Range: vPolyTan T55 Series; ESR: 0.025ohm; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 105°C; Tantalum Capacitor Case: 2917