Vishay SOMC160333R0GRZ
SOMC Series 8 Elements 330 Ohm ±2 % 50 V Thick Film Resistor Network - MDIP-16
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,007
Authorized Distributors
5
Resistance
33 Ω
33 Ω
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
DIP
DIP
Number of Resistors
8
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
160 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.28W, 33ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2244
33 OHM 2% 16PIN SMT M-DIP
SOMC-1603 33 2% R61
Resistance:33Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:16Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:50V; Power Rating Per Resistor:160Mw; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: No |Vishay SOMC160333R0GRZ.