Vishay SFR2500002201JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2200ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页9 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+41.88%
备用零件
Price @ 1000
Stock
79,333
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-10-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25H 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.5W 1/2W 2.2kOhm ±100ppm/C
Res Metal Film 2.2K Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
TE ConnectivityRR02J2K2TB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 2200ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP9-1879350-7
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP9-1879354-3
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 2200ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT2K20
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Resistor, Metal Film, 2K2, 0.4W, Axial Rohs Compliant: Yes |Vishay SFR2500002201JR500
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 2.2kOhm ±100ppm/C
Res Metal Film 2.2K Ohm 5% 2/5W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R