Vishay SFR2500002201JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2200ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页9 年前
_legacy Avnet
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,801
Authorized Distributors
4
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2200ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2400ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT2K20
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT2K20
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT2K20
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -400ppm/C 2.2kOhm 0.125W 1/8W
描述
Res Metal Film 2.2K Ohm 5% 0.4W ±100ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
RES 2.2K OHM 0.4W 5% AXIAL
SFR25 5% A1 2K2